Pojęcie często określane pod skrótem OTD – On Time Delivery, to wskaźnik realizacji dostaw na czas. Mierzony jest poprzez przyrównanie rzeczywistych terminów wysyłek z czasem zadanym przez klienta.

 

Poszerzeniem OTD jest wskaźnik OTIF (On Time and in Full), uwzględnia on nie tylko perspektywę dostawy na czas, mierząc również jakość produktów dostarczanych, a także ich kompletność.

 

 

OTIF = % zgodność ilościowa * % zgodność jakościowa * % zgodność terminowa

 

 

W zależności od wielkości i specyfiki, przedsiębiorstwa podejmują się analizy stawiając jedynie za czynnik to czy dostawa wyszła w terminie (OTD), bądź skupiając się również na precyzji i oczekiwaniach klienta mierząc pozostałe dwa parametry.

 

OTD - Kursy Lean
 

 

Kurs Logistyka Lean

O autorze

Aleksandra Jarek

Aleksandra Jarek

Absolwentka Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, pierwszej w Polsce specjalizacji Lean Manufacturing na studiach stacjonarnych II stopnia. W swojej karierze zawodowej pracowała jako Konsultant i Specjalista ds. Lean, a także Kierownik organizacji produkcji i kontroli jakości. Doświadczenie budowała odwiedzając przeszło 60 zakładów produkcyjnych, a także uczestnicząc w wielu konferencjach tematycznych. Obecnie prowadzi niezależną działalność usługowo-handlową związaną z technikami organizacji pracy oraz metodyką Lean.